Noc Literatúry Martin 2023

Noc literatúry je udalosť určená nielen pre vášnivých milovníkov kníh, ale aj pre všetkých ktorým nie je ľahostajný kultúrny život mesta.

Otvoria sa pre vás dvere do miest, ktoré sú knihám domovom, ale aj zaujímavé miesta, ktoré by ste si s knihami nespojili. Čítajúci vás svojimi hlasmi prevedú ukážkami z diel, ktoré sme pre Vás pre Noc Literatúry vybrali. Čakajú vás príbehy z ciest, plné citov, mapujúce veľké dejinné udalosti, ale aj komorné drámy a snové svety autorov a ich postáv.

V stredu 17.5. si v polhodinových intervaloch od 17:00 do 21:00 na zaujímavých miestach vypočujete úryvky zo súčasných európskych diel v podaní osobností kultúrno-spoločenského života regiónu.

Už teraz sa môžete tešiť na pestrú paletu zážitkov a príbehov. Tento ročník v podaní členov ochotníckych divadelných súborov a recitátorov z regiónu Turca.

Na každom mieste Vám budú k dispozícii dobrovoľníci, ktorí Vás uvedú na miesto čítania, zodpovedia vaše prípadné otázky a odovzdajú bulletin s mapkou, do ktorého budete zbierať pečiatky na jednotlivých miestach.

Vďaka partnerskej podpore kníhkupectiev a národných inštitútov sme pre Vás pripravili aj zlosovanie o knihy, z ktorých ukážky budete počuť. Ak prejdete všetky miesta čítania a s opečiatkovaným bulletinom prídete na jedno vybrané miesto po ukončení čítaní, budete môcť vyhrať jednu z kníh, z ktorej sa čítalo. Zároveň na tom mieste aj slávnostne ukončíme Noc Literatúry..

Vstup do všetkých miest čítaní je voľný a čítania začínajú každú polhodinu. (Začiatky: 17:00 / 17:30 / 18:00 / 18:30 / 19:00 / 19:30 ….)

Na každom stanovišti sa číta vždy jedna ukážka jedným čítajúcim. Čítajúci v jednotlivých turnusoch číta tú istú ukážku pre každých nových príchodzích divákov, ktorí postupujú z jedného stanovišťa na druhé a tak postupne prejdú všetkými stanovištiami. Pohyb návštevníkoch je individuálny a každý návštevník si poradie miest čítaní vyberá sám, tak aby ich navštívil všetky..

📍PROGRAM
Zoznam miesta, diela a čítajúcich predstavíme v priebehu najbližších dní.

Stačí sa len vybrať na večernú prechádzku jednotlivými stanovišťami a zažiť naše mesto trochu inak.

📍VSTUP VOĽNÝ
Podujatie sa realizuje za finančnej podpory mesta Martin