Kto do teba hoaxom, ty do neho faktom

03. 05. 2024 štartuje cyklus prednášok pre stredné a základné školy v Martine. Aj vďaka nám, ale najmä vďaka odbornému garantovi projektu a jeho lídrovi, Miroslav Mizera.

Sme úprimne radi, že sme jeho súčasťou. Zajtra prednáša na tému dezinformácii a hoaxov pre učiteľov a učiteľky základných a stredných škôl Tomáš Kriššák zo Sebavedomého Slovenska a napríklad budúci týždeň príde do Martina aj Dávid Púchovský z Hoaxy a podvody a ďalšie prednášky sú v pláne do konca školského roka.

Projekt je zameraný na podporu informačnej gramotnosti medzi mladými ľuďmi a ochrane proti šíreniu dezinformácií medzi pedagógmi a študentmi stredných a základných škôl. Prostredníctvom semináru pre pedagógov na Mestskom úrade v Martine a prednášok pre študentov na školách / v neformálnych priestoroch má za cieľ vzbudiť záujem mladých ľudí o túto aktuálnu problematiku, častokrát spojenú aj s členstvom Slovenskej republiky v EÚ a Severoatlantickej aliancii, ktorého 20. výročie si v čase realizácie projektu pripomíname (apríl – máj 2024). 

Z tohto symbolického dôvodu, ako aj z dôvodu potreby širokej diskusie o problematike informačnej gramotnosti, spoločenskej odolnosti a ochrane proti šíreniu dezinformácií, sú do projektu pozvaní zástupcovia všetkých 20 základných, spojených a stredných škôl a gymnázií v Martine.

Projekt finančne podporili Holandská ambasáda v Bratislave a mesto Martin.