PechaKucha Night Martin #04 X Knižný SWAP

4. edícia PechaKucha Night je realizovaná v spolupráci s Booksitters clubom.

V rámci budúcej PechaKucha Night sme oslovili autorov, vydavateľov, editorov, prekladateľov, ilustrátorov, typografov, kníhtlačiarov, kníhkupcov, kultúrnych pracovníkov, pedagógov či ďalších, ktorí s knihami prichádzajú do styku po ich umiestnení na knižný trh. Hlavný dôraz kladieme na zas a raz lokálnosť. Snažíme sa o to, aby rečníčky a rečníci mali väzbu na mesto Martin.

→ PROGRAM
16:00 Knižný SWAP v Kesta Bistro ♻️
20:20 PechaKucha Night v Kesta Garden

→ VSTUPNÉ
Knižný SWAP: Zadarmo
PechaKucha Night: 3€

→ ÚČINKUJÚCI‎️‍🔥
Tomáš Ulej
Tomáš je spisovateľ, aforista a novinár, ktorý v roku 2006 inicioval projekt Zlatý fond denníka SME. Za svoju debutovú zbierku aforizmov Ale získal Cenu Ivana Kraska v kategórii debut v literatúre. Svoju poslednú zbierku Žuvot vytvoril v spolupráci s výtvarnikom Matúšom Maťátkom.

Stanislav Vereš
Vedúci vydavateľstva Príbeh predstaví cestu malého knižného vydavateľstva, ktoré vzniklo zo zoskupenia amatérskych nadšencov pre písanie.

Braňo Matis
Mgr. art. Branislav Matis, ArtD. je grafický dizajnér, ktorý pracuje pre SNG – Slovenskú národnú galériu v Bratislave a pôsobí ako pedagóg na Fakulte masmédií Paneurópskej vysokej školy.

Peter Ďurík
Typograf a grafický dizajnér Peter Ďurík je absolvent Strednej škole umeleckého priemyslu v Bratislave v odbore úžitková grafika. Po štúdiu nastúpil do vydavateľstva Osveta v Martine na pozíciu technického, a neskôr aj výtvarného redaktora. V oblasti grafického dizajnu a knižnej tvorby patrí k výrazným tvorčím osobnostiam svojej generácie.

Alžbeta Martinická
Riaditeľka Turčianskej knižnice v Martine predstaví obsah práce vedenia kultúrnej inštitúcie.

Miroslav Dacho
O tvorbe a procese inscenácií činohry nám porozpráva dramaturg Miro Dacho zo Slovenského komorného divadla v Martine.

Zuzana Herbrychová
Riaditeľka Regionálneho centra podpory učiteľov, ktorá spolupracuje s Krajinou čitateľov. V škole zaviedla inovácie v podobe literárnej dielne čítania a knižných raňajok.

Jarmila Kováčová
Prax a činnosť kurátorstva nám priblíži kurátorka výstavy Medzinárodného Trienále umenia knihy v Martine.

Stanislava Mikolášová

BookSitters club je čitateľský klub pre milovníkov kníh, ktorý sa pravidelne stretáva na diskusiu o knihách.